Kredyt firmowy
Wspomagamy klientów indywidualnych i przedsiębiorców w sprawnym pozyskaniu kredytów – zyskaj finansowanie na wybrany przez ciebie cel, a przy tym zaoszczędź czas
Umów spotkanieProces pozyskania kredytu
Jakie korzyści daje kredyt z RES Finanse
Oferty banków w jednym miejscu
W jednym miejscu dokonasz przeglądu najkorzystniejszych ofert - pomożemy Ci wybrać tą najlepszą.
Zadbamy o dokumentację
Pomożemy w skompletowaniu niezbędnych dokumentów.
Reprezentacja przed bankiem
W Twoim imieniu kontaktujemy się z bankiem aby ograniczyć niepotrzebny stres.
Zaoszczędzony czas
Wszystkie formalności załatwiasz u Nas w biurze lub w dogodnym terminie i miejscu dla Ciebie – dostosowujemy się do Ciebie!
Informacja o statusach
Jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie. Na bieżąco informujemy o postępach w procesowaniu wniosku.
Przypominamy o terminach
Przypomnimy o zbliżającym się terminie płatności transzy czy kończącym się ubezpieczeniu.
Najczęściej zadawane pytania
Kto może otrzymać kredyt firmowy?
Jest to oferta przeznaczona dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które potrzebują środków na rozwój firmy lub pokrycie bieżących wydatków.
Faktoring? Co to jest?
To zabezpieczenie płynności finansowej przedsiębiorstwa i recepta na zatory płatnicze, co za tym idzie gwarancja sprawnego działania i rozwoju biznesu. Doskonałe rozwiązanie w czasach, gdy wydłużone terminy płatności stały się typowym elementem w działalności wielu firm. Faktoring nie zmniejsza zdolności kredytowej, nie wymaga twardych zabezpieczeń, łatwiejszy do otrzymania niż kredyt.
Co z rozliczeniem kosztów kredytu?
Kredyt firmowy w ramach prowadzonej działalności, nie powoduje powstania przychodu, a tym samym nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym, ani podatkiem od towarów i usług natomiast część odsetkowa raty jest traktowana jako koszt.
Pożyczka czy Kredyt w Rachunku Bieżącym?
Pożyczka jest zobowiązaniem spłacanym w ratach. Spłat następuje zgodnie z harmonogramem, odsetki i inne koszty mamy uwzględnione w harmonogramie spłat. Kredyt w Rachunku Bieżącym to nic innego jak debet w koncie. Są to dodatkowe pieniądze, z których można skorzystać w każdej chwili. Odsetki są naliczane od kwoty faktycznie wykorzystanej, a każda spłata powoduje, że można ponownie korzystać z tych samych pieniędzy.
Jak działa pożyczka dla firm?
Pożyczkę możesz spłacać w miesięcznych ratach, równych lub malejących w zależności, które wybierzesz. Sam możesz zdecydować, w którym dniu chcesz spłacać ratę.
Porozmawiajmy o finansowaniu dla Ciebie
Marzena Czepiel-Chrobak
ekspert kredytowy
Więcej o kredytach firmowych
Każda firma aby mogła się rozwijać potrzebuje do tego środków. Nie zawsze jest w stanie sama wygenerować odpowiednie dochody aby móc prężnie działać. Dlatego też przedsiębiorcy zwracają się o różnorakie formy pomocy finansowej do banków czy instytucji wpierających rozwój firmy.
Zgodnie z definicją kredytu, w uproszczeniu mówiąc, bank oddaje do dyspozycji przedsiębiorcy ustaloną kwotę pieniędzy a przedsiębiorca jest zobowiązany do określonego w umowie terminu i sposobu spłaty. Właściciele firm maja wachlarz dostępnych produktów do wyboru. Trzeba jednak pamiętać, że wysokość kredytu zależy od potrzeb a przede wszystkim od zdolności kredytowej.
Kredyt inwestycyjny – jest to kredyt przeznaczony na rozwój firmy: zakup nieruchomości, maszyn, urządzeń czy modernizację zakładu,. Najczęściej zaciągany na dłuższy okres czasu i w wysokiej kwocie. Należy pamiętać, że ten rodzaj kredytu jest z przeznaczenie na ściśle określony cel, bardzo często z dodatkowym zabezpieczeniem na nabywanej nieruchomości np.
Kredyt obrotowy – zaliczany to tych z grupy krótkoterminowych. Udzielany dla przedsiębiorców na opłacenia aktualnych i dowolnych wydatków działalności, nie jest to kredyt na otwarcie firmy. Kredyt ten dzieli się na dwa rodzaje nieodnawialny i odnawialny. Ten drugi charakteryzuje się tym, że jest zawierany na określony okres czasu, najczęściej 12 miesięcy i po upływie roku można go odnowić. Kredyt obrotowy nie posiada harmonogramu spłat, jednakże bank wymaga aby otrzymana kwota została zwrócona do dnia zakończenia umowy.
Kredyt w rachunku bieżącym – szczególny rodzaj kredytu, udzielany w ramach rachunku firmowego, bez zabezpieczeń. Kwota kredytu jest ustalana w oparciu o historyczne obroty na obecnie posiadanym koncie firmowym.
Kredyt konsolidacyjny lub refinansowy – ten z kolei, przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy już mają różne zobowiązania i chcą jest skonsolidować w jeden kredyt.